5.2. Ładunki LNG z Sabetty-Yamal: VIII-XII 2018 [44:-116:].

wypłynięcie    metanowiec/                      do            rozładunek przeładunek na           port docelowy
   z Sabetty               /który ładunek                                             (-) załadunek na                                         data rozładunku
tutaj: Zestawienie pierwszych 40-tu ładunków wysłanych do Europy i 3-ch do Chin od XII 2017 do VII 2018.

44:  03.08.     VLADIMIR RUSANOV /6     Montoir         13-14.08.  CASTILLO DE CALDELAS  Ajn Suchna              27-01.09.

45:  05.08.     EDUARD TOLL /9              Montoir         15-16.08.  METHANE BECKI ANNE     Kuwejt                    12-14.09.
46: 7/8.08.    CLEAN PLANET /1              Rotterdam     16-17.08.  MARIB SPIRIT                 Salvador-Brazylia     07-09.09.
47:  09.08.     PSKOV /2                         Montoir         19-20.08.  FLEX ENDEAVOUR/2        Hazira                      06-07.09.
48:  12.08.     BORIS VILKITSKY /10       Rotterdam     21-22.08.  PALU LNG                       Port Qasim-Pakistan 06-08.09.
49:  15.08.     FEDOR LITKE /11              Zeebrugge    25-26.08.  (-) SERI ANGKASA           Rio de Janeiro         13-17.09.
50:  17.08.     CHR.de MARGERIE/11       Montoir         26-27.08.  (-) MARAN GAS CORONIS Dubai                       22-23.09.
51:  23.08.     VLADIMIR RUSANOV/7      Rotterdam     30-31.08.  BRITISH PARTNER           Yokkaichi-Japonia    04-05.10.
52:  24.08.     CLEAN PLANET /2             Rotterdam     02-03.09.  SYMPHONIC BREEZE3       Yangpu-Chiny          04-05.11.
53:  27.08.     EDUARD TOLL /10             Rotterdam    04-05.09.  GASLOG SALEM                Sakai/Osaka           13-14.10.
54:  29.08.     PSKOV /3                         Rotterdam     07-08.09.  PATRIS/2                        Salvador-Brazylia     21-24.09.
55:  30.08.     BORIS VILKITSKY /11        Montoir        11-12.09.  KITA LNG           około 3m Naoetsu-Japonia      02-03.12.
56:  02.09.     FEDOR LITKE /12              Zeebrugge    13-14.09.  GASELYS/2-magazyn-       Cristobal-Panama    30.09.-30.12.
57:  06.09.     CHR.de MARGERIE/12       Montoir         15-17.09.  GASLOG SARATOGA          Salvador-Brazylia    30-02.10.
58:  07.09.     VLADIMIR RUSANOV/8            ---                ---                                             Isle of Grain           15-16.09.
59:  10.09.     RUDOLF SAMOYLOVICH/1  Montoir         20-21.09.  ADAM LNG                       Rudong-Chiny         26-28.11.
60:  11.09.     CLEAN PLANET /3             Zeebrugge     17-18.09.  ENERGY ATLANTIC           Salvador-Brazylia     08-09.10.
61:12/13.09.  YENISEI RIVER /1                   ---               ---                                              Bilbao                     22-23.09.
62:  15.09.     EDUARD TOLL /11            Montoir          22-24.09.  MARVEL FALCON              Rotterdam              27-29.09.1
63:  16.09.     PSKOV /4                        Zeebrugge     25-26.09.  GOLAR PENGUIN               Rudong-Chiny         01-02.11.
64:  18.09.     SCF MELAMPUS /1           Montoir          26-28.09.  FLEX ENDEAVOUR/32        Milford Haven         21-22.10.
65:  21.09.     BORIS VILKITSKY /12      Montoir          29-30.09.  FLEX RAINBOW                Tianjin-Chiny           18-20.11.
66:  22.09.     FEDOR LITKE /13                    ---                ---                                            Zeebrugge               29-30.09.
67:  23.09.     VLADIMIR RUSANOV/9     Rotterdam      30-01.10.  MARVEL FALCON/21         Beihai-Chiny            04-05.11.
68:  25.09.     CHR.de MARGERIE/13             ---                ---                                            Bilbao                      05-06.10.
69:  26.09.     CLEAN PLANET /4            Zeebrugge      05-06.10.  PATRIS/3                        Dahej-Indie              28-29.10.
70:  30.09.     RUD.SAMOYLOVICH/2             ---                ---                                            Zeebrugge               07-08.10.

71:  03.10.     EDUARD TOLL /12           Montoir           11-13.10.  GASLOG GENEVA             Aqaba                      22-23.10.
72:  04.10.     PSKOV /5                               ---                ---                                            Zeebrugge               12-13.10.
73: 4/5.10.     YENISEI RIVER /2                   ---                ---                                            Montoir                    15-16.10.
74:  07.10.     SCF MELAMPUS /2                  ---                ---                                             Rotterdam               15-16.10.
75:  09.10.     VLADIMIR RUSANOV/10          ---                ---                                             Montoir                    18-19.10.
76:  11.10.     FEDOR LITKE /14                    ---                ---                                             Montoir                   21-22.10.
77:  15.10.     BORIS VILKITSKY /13             ---                ---                                             Bilbao                      24-25.10.
78:  16.10.     CHR.de MARGERIE/14      Zeebrugge      24-25.10.  MARAN GAS LINDOS        Tianjin-Chiny            24-26.11.
79: 17/18.10.  RUD.SAMOYLOVICH/3         Przejściem Półn.-Wsch./Cieśniną Beringa             Xiuyu-Chiny              11-12.11.

80:  21.10.     EDUARD TOLL /13                   ---               ---                                             Isle of Grain             28-29.10.
81:  23.10.     VLADIMIR VIZE /1                   ---               ---                                             Montoir                    
02-03.11.
82:  24.10.     PSKOV /6                                ---               ---                                             Rotterdam               04-05.11.
83:  27.10.     SCF MELAMPUS /3                   ---               ---                                              Rotterdam               02-03.11.
84:28/30.10.  VLADIMIR RUSANOV/11           ---               ---                                              Isle of Grain            06-07.11.
85:  31.10.     FEDOR LITKE /15                    ---                ---                                             Isle of Grain             07-08.11.

86:  02.11.     CHR.de MARGERIE/15      Montoir         
11-12.11.  BW TULIP -pływ. magazyn Montoir                    20-21.11.
87:  06.11.     BORIS VILKITSKY /14      Montoir          16-17.
11.  MARAN GAS PERICLES       MH-Dragon              23-24.11.
88:  07.11.     EDUARD TOLL /14                   ---                ---                                             Rotterdam               14-15.11.
89:  08.11.     CLEAN PLANET /5                    ---                ---                                             Rotterdam               19-20.
11.
90:10/11.11.  VLADIMIR VIZE /2                   ---                ---                                             Isle of Grain            18-19.11.
91:  12.11.     SCF MELAMPUS /4                   ---                ---                                             Mugardos                 21-22.11.
92:13/14.11.  VLADIMIR RUSANOV/12    Honningsvag  21-24.11. PSKOV/3                           Dunkierka                28-29.11.
93:15/16.11.  FEDOR LITKE /16              Zeebrugge    24-25.11. GASLOG SALEM/2               MapTaPhut-Tajlandia 21-22.12.
94:  22.11.     CHR.de MARGERIE/16               ---              ---                                              Isle of Grain            30-01.12.
95:  23.11.     EDUARD TOLL /15            Honningsvag  27-30.11.  FLEX ENDEAVOUR/4          Isle of Grain             07-08.12.
96:  27.11.     BORIS VILKITSKY /15       Honningsvag  01-04.12.  PATRIS/4                         Rotterdam                10-11.12.
97:  28.11.     VLADIMIR VIZE /3            Honningsvag  04-07.12.  SCF MELAMPUS                Montoir 13-14.12.
                                                                                                   EXEMPLAR                     Boston-FSRU Express do 02.02.2019
98:  29.11.     VLADIMIR RUSANOV/13    Honningsvag  08-10.12.  PSKOV/4                          Isle of Grain             14-15.12.
99:  02.12.     RUD.SAMOYLOVICH/4       Honningsvag  08-11.12.  CLEAN PLANET/2              Rotterdam                15-17.12.
100: 03.12.    FEDOR LITKE /17                      ---              ---                                             Dunkierka                 11-12.12.
101: 05.12.    EDUARD TOLL /16            Honningsvag  11-13.12.  BRITISH DIAMOND            Rotterdam                18.12. w 24h
102: 08.12.    BORIS VILKITSKY /16       Honningsvag  14-17.12.  CORCOVADO LNG             MH-Dragon                22-23.12.
103: 09.12.    GEORGIY BRUSILOV /1     Honningsvag  16-17.12.  BV TULIP/2                       Mugardos                  23-24.12.
104: 11.12.    CHR.de MARGERIE/17       Honningsvag  18-20.12.  FLEX ENDEAVOUR/5          Zeebrugge                24-25.12.
105: 11.12.    VLADIMIR VIZE /4            Montoir          24-25.12.  METHANE JULIA LOUISE    MH-Dragon               30-31.12.
106: 14.12.    VLADIMIR RUSANOV/14    Honningsvag  19-21.12.  PATRIS/5                          Zeebrugge                 26-27.12.
                                                                                                    MARAN GAS LINDOS      Beihai Chiny             30-31.01.
107: 15.12.    RUD.SAMOYLOVICH/5       Honningsvag  21-25.12.  PSKOV/5                          Rotterdam                29-30.12.
108: 17.12.    EDUARD TOLL /17            Honningsvag  22-24.12.  CLEAN PLANET/3               Isle of Grain             29-30.12.
109: 20.12.    FEDOR LITKE /18              Honningsvag  25-27.12.  BRITISH DIAMOND/2        Montoir                     01-02.01.
110: 21.12.    BORIS VILKITSKY /17       Honningsvag  26-29.12.  SCF MELAMPUS/2              Dunkierka                02-03.01.
111: 22.12.    GEORGIY BRUSILOV /2     Honningsvag  29-30.12.  CORCOVADO LNG/2           Bilbao                       05-06.01.
112: 25.12.    CHR.de MARGERIE/18       Honningsvag  30-03.01.  FLEX ENDEAVOUR/6          Rotterdam                07-09.01.
113: 25.12.    VLADIMIR RUSANOV/15    Honningsvag  31-02.01.  PATRIS/6                          Zeebrugge                06-07.01.
114: 28.12.    EDUARD TOLL /18            Honningsvag  03-05.01.  BV TULIP/3                        Rotterdam               09-10.01.
115: 30.12.    RUD.SAMOYLOVICH/6       Honningsvag  04-07.01.  PSKOV/6                           Milford Haven          11-13.01.
116: 30.12.    FEDOR LITKE /18              Honningsvag  07-09.01.  CLEAN PLANET/4               Dunkierka                14-15.01.


FLEX ENDEAVOR przejął ładunek (z SCF MELAMPUS) w Montoir (26-28.09.), z przeznaczeniem do Salvadoru w Brazylii (ETA 11.10.). Na szerokości geograficznej Racife, tuż za trawersem, 10.10. o h1930 wykonał zwrot na kontrkurs. Obrał kurs powrotny (z ładunkiem) do Europy, do Milford Haven / Dragon na 21.10. Czyli z Montoir do Milford Haven, w poprzek La Manche, przez redę ...Racife (Brazylia).

3 SYMPHONIC BREEZE wiózł pierwszą dostawę na Daleki Wschód z grupy [52:/55:/59:/63:/65:/67:] realizowanych dookoła Afryki. Część z tych dostaw wypłynęło po przeładunku z Europy bez określonego miejsca rozładunku. Metanowiec po minięciu Singapuru popłynął aż na redę chińskiego Tianjin (!), skąd po kilkunastu godzinach krążenia zawrócił na SW i opłynął całe chińskie wybrzeże. Sam rozładunek w Yangpu (wyspa Hajnan) nastąpił 04-05.11. po przepłynięciu ponad 17 000 (!) Mm w czasie 2 miesięcy (62 dni). Pływający magazyn.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,