piątek, 15 marca 2019

A może zróbmy z Zalewu Zatokę Wiślaną?

Może wyrżnijmy cały las na Mierzei Wiślanej z przeznaczeniem na palety. Może całą Mierzeję przekopmy w celu wydobycia wszelkiego bursztynu. Wtedy, tak przy okazji, powstanie morski dostęp dla Elbląga i dla okolicznej metropolii portowej rozsianej nad Zatoką Wiślaną.

Zbędny urobek piasku, ze zbędnej mierzei*, wywieźmy na głębie bałtyckie, w celu zasypania stref bez życia, stref z zatopioną amunicją powojenną, oraz stwórzmy piaskowe sarkofagi nad niebezpiecznymi wrakami floty hitlerowskiej i radzieckiej.

Oczywiście, wszystko sfinansujmy wydobytym bursztynem (Urząd Morski w Gdyni już przygotowuje dokumentację na wydobycie bursztynu na Mierzei) i sprzedażą palet (!), a przy okazji, może znajdziemy Bursztynową Komnatę na chwałę i dla dziedzictwa narodowego.


Dodatkową korzyścią będą powstające liczne miejsca pracy i rozwój przemysłu stoczniowego o specjalności szalandowej. Powstanie Bałtycka Flota Szalandowa (BFS) do wywózki mierzej i następnie mieloch Zatoki Wiślanej, tak aby za dekadę nowy prom Jarosław majestatycznie wpłynął do Elbląga. Do miasta pierwszego wyboru parlamentarnego - miejsca  wyboru zwykłego senatora. :-)

Wacław Sałaban, marzec 2019 r.

PS Czytelników z rodowodem SkyscraperCity informuję, że zostałem bezterminowo wykluczony z forum. Fragmenty z tego wpisu nie pasowały wątkowemu moderatorowi ps-man :-)
Aprobuję usuwanie komentarzy w ramach moderacji na każdym forum, ale nie akceptuję fragmentarycznego cenzurowania wpisów, z wypaczaniem znaczenia zapisu, mającego znamiona manipulacji cudzą treścią. Nie aprobuję również nieuszanowania autorskiego prawa do zachowania integralności wypowiedzi. Cdn.
* Z Krynicy Morskiej zróbmy nie za dużą wyspę, tam grunt przekopano już dawno :-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,