środa, 15 czerwca 2022

Golar Seal zadebiutował

Golar Seal w debiucie i z ładunkiem z Calcasieu Pass (2-gim) wpłynął planowo 14.06. - wcześnie rano (h0815). Odbył się typowy 1-dobowy rozładunek (1010 GWh / 88* mln m3 g.zm.) i wczesne wypłynięcie w kolejnej dobie (h0955).

Dostawa statystycznie: [171.] ogółem /23 tegoroczna /3 czerwcowa /53 z USA. Trwa cisza na temat formy zatrudnienia GS (spot+DES v spot+FOB/czarter) - PGNiG zamilkło w tematyce bycia morską potęgą?

Wacław Sałaban, czerwiec 2022 roku.

* Uzysk gazu lotnego po technologicznej regazyfikacji (nie samoistnej!), należy pomniejszyć o ratę gazu zużytego na podgrzanie LNG. Owa rata nie jest pomijalną wielkością - ma wymiar kilku procent.
Historyczne 20 mld m3 g.zm. zostanie pozyskane z Terminalu Świnoujście za ok. 16 dostaw i nastąpi to na przełomie III/IV kwartału, oraz około ½ ładunku przed osiągnięciem 230 TWh. 210 TWh osiągnięto w ładunku Golar Seal.

5 komentarzy:

 1. Hmmm. A może by jednak tej "dostawy" która zakończyła się na redzie bez rozładunku nie traktować na równo z innymi dostawami i ta dostarczona przez Golar Seal była uznana jako 170.Tak też zapewne będą to liczyć zarządcy gazoportu. Więc jeśli tamtej nieudanej nie pominie się w ewidwncji to będzie numeracja rozjechana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A sorki. Mój błąd w liczeniu. Mozna usunąć

   Usuń
  2. Nic się nie stało. A w liczeniu dostaw/ładunków, to nawet takie TUZY jak ZMPSiŚ się mylą i bywają w nieświadomości (zaniżenia o 1 dostawę) ponad rok!

   Usuń
  3. Dopiero niedawno odkryłem Pana stronkę a ta tematyka mnie od pewnego czasu dość wciągnęła. Jestem w trakcie tworzenia pewnego rodzaju zestawień bazując na zamieszczonych przez Pana informacjach. Efekty mogę udostępnić do oceny przydatności

   Usuń
  4. Zapraszam do wymiany myśli: fri@fri.info.pl

   Usuń

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,