piątek, 9 sierpnia 2019

Piszk-owska* morskość

Po dwóch latach od pis-dnięcia stępki w dok na terenie byłej SS, inwestująca (!) w CZTERY promy piszk-owska Polska, zamknęła pierwszy etap inwestycji rezygnując z narodowego wykonania projektu na rzecz jego zagranicznego zakupu. Czyżby projekt realizowany narodowymi siłami nie pasował do stępki?
Drugim etapem ma być budowa promu(ów) przez mariaż polskich stoczni. Prorokuję za lat kilka w zamian zakup JEDNEGO promu w …Chinach. Oby po jego ściągnięciu na Bałtyk, w 2-3 lata później, nie został odkupiony np. przez TT-Line!

To które miejsce w regatach Fastnet Race zajął niepodległościowy jacht I Love Poland Polskiej Fundacji Narodowej? To kto nim dowodzi? Pasuje do pozasportowych dokonań żeglarzy: Kusznierewicza i Klepackiej … .

Wacław Sałaban, sierpień 2019 r.

* określenie piszk-owska jest od: prawo i sprawiedliwość z kłamstwem.


Zwykły poseł (zza mównicy), publicznie nakazał podać się do dymisji marszałkowi (tego nawet Gomułka nie czynił), który będąc wezwanym na dywanik i postawionym w kącie, wydukał z kartki do mikrofonu (bez mównicy) swoją rezygnację.
O roli drugiego (rzucającego plikiem kartek ze sfałszowanymi danymi) przydupasa zwykłego posła, uczestniczącego w tej żenującej rezygnacji nic więcej nie napiszę.


Na koniec marszałkowania, przed złożeniem rezygnacji, poseł Kuchciński („…ponieważ jednak opinia publiczna…”) rządowy samolot przekaże właścicielowi darowanego Maybacha - ojcu dyrektorowi. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,