poniedziałek, 20 września 2021

Al Safliya w drugim zawinięciu

Drugą wrześniową i katarską (w tym miesiącu) dostawę, zarazem 14 tegoroczną i 89 ogółem z Zatoki Perskiej, dowiózł Q-Flex Al Safliya w swoim 2 zawinięciu. Był to [139.] ład. ogółem, 26. tegoroczny, oraz ogólnie nieszczególny (1379 GWh).

Zawinięcie było opóźnione o 22h (sztormowy wiatr - postój na redzie) i rozładunek nastąpił 19-20.09. Ale w rozliczeniu terminalowym nastąpił w ramach jednej doby (terminalowa doba trwa: h0600-0600). Był to intensywny rozładunek jednodobowy ale nie rekordowy: +/-6.

19.09 h0700 ↑ - 20.09. h1435 ↓ (x2).


Barkentyna Loth Lorien na tle Al Safliya w Sassnitz, 20.09. h1800.

Na koniec tego rozładunku udział katarskiego LNG („a fe”) w całym polskim imporcie morskim przez Terminal Świnoujście wyniósł prawie 72%, przy 20% importu z USA („cacy”) - 3,5 razy mniej! Reszta została wytworzona w Norwegii oraz po jednym ładunku w Nigerii i na Trinidad -Tobago (łącznie 8%).
Natomiast tegoroczna proporcja importowa, to 3:2 (61% Katar, 39% USA) oraz prawdopodobnie do końca roku znacznie się …zaostrzy! To gwoli przypomnienia twórcom szowinistycznych wieści medialnych o amerykańskich dostawach LNG.
Czy COŚ, czyli 3 ładunek dopłynie we wrześniu? Nie. Płynie kolejna dostawa katarska z ETA na początek X.

Wacław Sałaban, wrzesień 2021 roku.

PS 19 września 2021 roku, o h1503, Narodowe Niezłomne Wiertło Wolności (NNWW) - popularnie ŚWINOKRET, przewiercił się na prawą stronę Świny i zakończył drążenie tunelu pod nią z kierunku …niemieckiego! To jest zdrada narodowa! Nieistotne, że wartość inwestycji to 914 mln zł, w tym dofinansowanie UE wynosi 775 mln zł. → Info do wiadomości Janusza Kowalskiego, specjalisty od … unijnego ubóstwa energetycznego! → Nie dość, że Janusz …, to z ubóstwem intelektualnym!

*****  ***

TSUE w ramach pomniejszania swojego ubóstwa zaczął inkasować 500 tys. euro dziennie za Turów. To kolejny sukces Sasina, po metropolii warszawskiej, wyborach kopertowych, niezmienności cen za prąd, … . Czego się jeszcze dotykał? Obsady spółek skarbu państwa! Dobrze, że się dotykał! Czekam na efekty.

… i nawet spirytus tam mają!

Saski haj (zamień fonetycznie „a” na „u”).

4 komentarze:

 1. Też stawiam na AL Karaana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam mieszane uczucia obserwacyjne z ewentualnym zawinięciem Al Karaana, ale więcej o tym napiszę po potwierdzeniu się przypuszczeń.

   Usuń
  2. Jednak nie. Tym razem celem jest Zeebrugge.

   Usuń
  3. Trwa zamieszanie w licznych dostawach do Zeebrugge, a w Terminalu Świnoujście od 4 dób wstrzymana jest regazyfikacja! Jedno z drugim może być ...powiązane.

   Usuń

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,