środa, 16 listopada 2022

Był Golar Seal po raz 5

Wpłynął 15.11. o h0825. Wypłynął 16.11. o h1120. Terminalowo rozładunek jednodobowy. Typowa wielkość ładunku 1011 GWh. Dostawa: [197.], 49 tegoroczna, ogółem 70 z USA (wytwórczo), 10 z Calcasieu Pass. Cały import LNG przez Terminal Świnoujście przekroczył 240 i prawdopodobnie do końca roku osiągnie 250 TWh. Więcej o okolicznościach tego zawinięcia było w jego zapowiedzi.

Mijanka w Wielkim Bełcie z tankowcem Delta Ocean będącym w drodze z rosji (Primorsk) do Indii (Sika).Wacław Sałaban, listopad 2022 roku.

PS Pisanie po odbiorze dostawy, mimo twardych danych o momentach wpłynięcia/wypłynięcia oraz wielkości ładunku, staje się … krótkie ↑. Ewentualnie istotne bywają aktualne zdjęcia z dowózki. Natomiast w zapowiedziach dostaw, poza który/skąd/ETA, dodatkowo są możliwe do analiz różne wątki statystyczne, z uwagi na 2-setkową ilość odebranych ładunków. Ale te dodatkowe omówienia mogą być w podsumowaniu dostawy.
Pora zaprzestać 2-częsciowego opisywania każdego z zawinięć. Zasadniczo zapowiedzi ograniczę do aktualizacji stosownych zestawień, przy czym część z nich ulegnie pewnym zmianom, a części nie będę kontynuować z końcem roku (np. Dostawy spotowe do Świnoujścia; Zawinięcia Q-Flex do Europy i Turcji). Przed kolejnym miesiącem, w formie ogólnej całomiesięcznej zapowiedzi, będę zamieszczał zestawienie zawinięć już potwierdzonych, obserwacyjnie awizowanych, prawdopodobnych i możliwych. Wyjątkowo, dedykowane wpisowe zapowiedzi zawinięć, będę ewentualnie zamieszczał w sytuacji debiutu metanowca oraz szczególnie nietypowej (np. spot) lub istotnej dostawy. Zapraszam. 
W połowie XI minęło 7 lat (13.11.2015: Gazowiec LNG Al Nuaman) mojego pisania o morskim LNG (ok. 800 wpisów). Obecny jest 501 w zakładce o LNG na morzu w MORSKOŚCI!!

1 komentarz:

  1. Gratuluję jubileuszu i dziękuję za włożony trud. Zmiany przeżyjemy chyba

    OdpowiedzUsuń

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,