wtorek, 3 stycznia 2023

Pewne zmiany

Na przełomie 2022/2023, w MORSKOŚCI!! nastały lub nastaną pewne zmiany:

- została wydzielona zakładka/etykieta dla wpisów udostępnionych przez innych Autorów, w celu łatwego ich wyszukiwania [inni Autorzy].

- zrezygnowałem z wpisów zapowiadających każdą kolejną dostawę (będą okazjonalne wyjątki), ograniczając się do wpisów podsumowujących owe odbiory. Natomiast będą wpisy - zestawienia zapowiadające dost. w kolejnym miesiącu: oficjalnie zaanonsowane, prawdopodobne i obserwowane, oraz możliwe.

- 31.12.2022 zakończyłem aktualizowanie zestawienia: [2.1. Dostawy spotowe do Świnoujścia]

(uzasadnieniem  obu ↑ modyfikacji jest radykalna zmiana dotychczasowej proporcji dostaw w ramach kontraktów długo-terminowych i spotowych, tzn. radykalny wzrost ładunków w ramach 4-ch umów długoterminowych i tym samym sporadyczność spotów).

- aktualizację zestawienia [4. Zawinięcia Q-Flex do Europy i Turcji] zakończę na poz. 500 - ok. połowy lutego, ewentualnie 18.04.2023, tj. w dn. upływu dokładnie 5-ciu lat tych obserwacji (będę je kontynuował ale danych nie będę publikował).

Dodatkowo:
po odprawieniu 100-go ładunku z Calcasieu Pass (przed połową I-2023) zaprzestanę dalszej szczegółowej obserwacji rozpływu tych ładunków. Te dane nie były publikowane, ale ich zakończone zestawienie oraz dalszą kontynuację zestawienia [4.] ↑ mogę udostępnić zainteresowanym.

ws

7 komentarzy:

 1. LK Knutsen obrał kurs na zatokę meksykańską ale myślę ,że dopiero ok. 25.02.23 jest dość optymistyczną datą zawinięcia do Świnoujścia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może w rocznicę agresji kacapów na Ukrainę?

   Usuń
  2. Mi bardziej chodziło o "jak najszybsze" dotarcie ale fakt-ten transport może być -przynajmniej "reklamowany"-jako symbol ale i fizycznie gaz dla Nich.

   Usuń
  3. Czytałem ostatnio o tym, że Norwegia ma przekazać na Ukrainę 500mln m3. My to pewnie przetłoczymy bo raczej nie wyślą jako lng na morze czarne. Btw. Maran Gas Ithaca płynie z eta 14.01. Czyżby Wilhelmshaven?

   Usuń
  4. Z obecnej pozycji i w tym kierunku płynięcia, Maran Gas Ithaca ma możliwość zawinięcia do … 9 terminali. A Świnoujście jest tym wysoce prawdopodobnym ... .

   Usuń
  5. Ale 11.01 ma być Asklipios no to do 14 niby rozładują ale aż takie zagęszczenie dostaw?

   Usuń
  6. A jeśli ETA 14.01. to w Skagen, np. na bunkrowanie, bo gdzie indziej?

   Usuń

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,