piątek, 10 kwietnia 2020

Dostawa 90. ogółem - kiedy setna?

W dniach 08-09.04. w Świnoujściu odbył się rozładunek metanowca Al Gattara, z dostawy 90 ogółem i 61 katarskiej. Wielkość tego ładunku to 1411 GWh.

 Po lewej SKOG - drobnicowiec ładunków spaletyzowanych.
 Zdjęcia z 08.04.2020 roku (h0905-0928).

Tradycyjnie trwa cisza w mediach o tej [90.] dostawie, jak i o kilkunastu poprzednich, licząc od medialnie usługowego przyjęcia dostawy [74.], w drugiej połowie listopada 2019, dla ERU Trading z Ukrainy. Okrzyczanej niby zwiastowaniem międzykontynentalnej współpracy USA (eksporter) > Polska (przetwórca) > Ukraina (importer) w kwestiach LNG. Ale cisza nie potrwa już długo!
Jeszcze nie rozpoczął się załadunek, tej 100 okrągłej i jubileuszowej dostawy, ale koniec lipca i przełom VII/VIII się zbliżają :-) Będziemy wtedy po przymusowych pseudo wyborach, koronawirus wtedy powinien być w defensywie lub utajnieniu, a rządzący będą chcieli medialnie poryczeć o powrocie do normalności, letnie upałki pewnie też nastaną, będzie trwał jeszcze długi dzień, czyli warunki do gazoportowego eventu polityków w sam raz.

Jakie są szanse na jubileusz dostaw w tym letnim okresie? Policzmy brakujące ładunki:

- płynąca druga kwietniowa dostawa katarska > Al Khuwair, ETA 18.04.
- zapowiedziana czwarta dostawa w kwietniu > GasLog Warsaw, ETA 29.04.*
- po dwie nominalnie dostawy z Ras Laffan w V, VI i VII = 6 zawinięć Q-Flex,
- po jednym(?) spotowym ładunku w V-VII, w tym może kontraktowa dostawa od Cheniere?

To która będzie tą setną? Druga katarska w lipcu, czy może kolejna od Cheniere Marketing International? A wtedy to gazoport pewnie odwiedzi ambasador USA Georgette Mosbacher!

No to czekajmy i odliczajmy :-)

Wacław Sałaban, 10.04.2020 r.

PS Wypadek lotniczy w Smoleńsku nie miał żadnego związku z …Morzem!

* medialny BŁĄD! Gaslog Warsaw z dostawą z Cheniere Marketing International, jako setną w historii świnoujskiego terminala, powinien przypłynąć w …sierpniu! Na pewno w takim evencie udział wzięłaby ambasador USA Georgette Mosbacher.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,