wtorek, 7 marca 2023

Umm Al Amad wreszcie ponownie!

Umm Al Amad zainaugurował marcowy import LNG nie w swoim debiucie, ale jakoby w jego … odtworzeniu [więcej → tutaj]. Oba pobyty rozdziela aż 107 dostaw z Ras Laffan i grubo ponad 6 lat.


Od wypłynięcia z Ras Laffan konsekwentnie sygnalizował w AIS: port docelowy Świnoujście i przypłynął zgodnie z ETA 05.03. Wpłynął typowo o h0840 i szybko wypłynął 06.03./h1155.

Dodatkowy komentarz: jednostki Q-Flex płynące do Świnoujścia obserwuję od pierwszego ich zawinięcia (Al Nuaman) z pojedynczymi wyjątkami (krótkoczasowymi). Generalnie, ich logistyka (marszruta) jest niebywale regularna*. Ale zgodność/ punktualność tego zawinięcia Umm Al Amad, od momentu wyjścia z Ras Laffan (11.02./h2030), poprzez przejścia Kanału Sueskiego, Cieśniny Gibraltarskiej, Cieśnin Duńskich, po wejście w główki świnoujskiego gazoportu oraz wypłynięcie po rozładunku … ZDUMIEWAŁA - była WZORCOWA! Nieosiągalna (w stosownym wymiarze … sekundowym!) przez … PKP.
Tak jakby ktoś chciał zakomunikować … WRESZCIE! + PŁYNĘ, BĘDĘ i terminowo ZAWINĘ!
Całkowitym przeciwieństwem jest trwający rejs oczekiwanego (ale mam wątpliwości czy wyczekiwanego?) metanowca (HHI„174”-2022), powoli zmierzającego do Świnoujścia (z średnią v 13-14 w).

Wielkość obecnego ładunku Umm Al Amad (niecałe 1367 GWh) okazała się większa od uprzedniego rekordowo małego (1363)! Jest 2-m najmniejszym. Była to dost. [218.] / 12 tegoroczna / 116 katarska.

Przy okazji tej dostawy, Terminal LNG zakomunikował, że rozkurzowa sprzedaż cysternowa w historii terminalu osiągnęła 870 tys.m3LNG, tj. ok. 4,75% całego importu LNG - ciut ponad 4 ładunki katarskie lub niecałe 6 dowożonych metanowcami konwencjonalnymi. Generalnie rozkurz nie powala, ale dobrze że funkcjonuje. Uwaga: podanej wielkości (870 tys.) nie chce mi się weryfikować, tj. > 2000 dobowych rozchodów.

Wacław Sałaban, marzec 2023 roku.

* mimo upływu 2 i ½ roku od zredagowania wpisu „Typowa marszruta metanowca Q-Flex na Bałtyk”, oraz obserwacji kolejnych 45 dowózek przez Q-Flex, nie wymaga on poprawek, zamian lub aktualizacji.

Kiedyś była Marilyn Monroe … , teraz jest … Marlena Maląg
- minister(ka) rodziny MATKI I OJCA i polityki społecznej, która

W życiu osobistym i zawodowym kieruje się tradycyjnym systemem wartości. Życiowym mottem są słowa Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali” [cytat z: https://www.gov.pl/web/rodzina/marlena-malag ] - wytłuszczenie+podkreślenie w kontekście pedofili kościelno-kapłańskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,