Płyną:
Oficjalnie potwierdzone ETA: 16.17.12.
/ 18.19.20.12. / 28.12. ↑
Nieoficjalne ETA 23.12. - w odniesieniu do momentu zawinięcia. Zostało zakomunikowane w AIS po wyjściu z Zat.Meksykańskiej (22.12./h2300-dopłynięcie na redę), następnie po wejściu do La Manche … „skorygowane” - ↓(!!!), a po wyjściu z LM poprawione na 22.12./h2200.
Wacław Sałaban, grudzień 2023 roku.
↓
Przepraszam źe nie do końca w temacie morskiego lng, ale jednak bądź co bądź gazowym. Otóż wczoraj zerknąłem na zaktualizowane taryfy dotyczące sprzedaży gazu odbiorcom indywidualnym zgłoszone do ure przez orlenowski PGNiG oraz tairona.wynika z nich że PGNiG oferuje gaz po cenie 484,47 zł za MWh a Tauron po 377.97 trochę to dziwne że taka potęga na rynku gazu na jaką kreuje się orlenik ma gaz droższy od konkurencji która jest zasadniczo od prądu a gaz tylko na dokładkę oferuje.czyczby orlenik zwracał sobie koszty budowy Baltic pipy ?
OdpowiedzUsuńChyba że wynika to z tego że Tauron nabył na giełdzie pewne ilości gazu po lepszej cenie a orlenik ma pełne magazyny gazu zakupionego na górce cenowej i to mu zawyża cenę
UsuńDziękuję za powyższe info-komentarze.
OdpowiedzUsuńMerytorycznie trudno mi się do nich odnieść, gdyż mam zdecydowanie za małą wiedzę na temat kształtowania wszelakich cen (zakupowe/giełdowe/hurtowe/detaliczne itd.).
Okazało się jednak że dziś ure zamieściło całkiem nową taryfę pegenig z ceną 318.14 za MWh. Uprzednia była z 13 grudnia.czyli na chwilę obecną są tańsi.zobaczymy co zrobi tauron
UsuńW Skagen chyba tłok bo pavilion aranthera zamiast tam przeczekiwać robi kółka u wybrzeży Holandii
OdpowiedzUsuń