poniedziałek, 1 kwietnia 2019

To nie prima aprilis!

Od końca lutego 2019, w stopce pod każdym wpisem, informuję o zaprzestaniu istnienia moich blogów po 29.04.2019, cytując fragmenty oficjalnego wypowiedzenia umowy o udostępnienie platformy blogowej wraz z sarkastycznym zakończeniem:

Drogi użytkowniku, bardzo nam przykro 29 kwietnia 2019 Blox.pl zostanie zamknięty i między innymi ten blog przestanie działać. Serdecznie dziękujemy za spędzony z nami czas i mamy nadzieję czytać Cię dalej w innych miejscach Internetu. Agora S.A.

Polowanie na FryChopa zniknie po 29.04.2019 pod adresem frychop.blox.pl,
oraz MORSKOŚCI! przestanie istnieć po 29.04.2019 pod adresem fyr.blox.pl.


Nie dziękuję dotychczasowej platformie blogowej za goszczenie na niej przez prawie 6 lat, gdyż zasadniczo moje blogi były tablicami reklamowymi pod ich banery.
Ocenę wsparcia technicznego pominę milczeniem - darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda - nie miał ich! Rzutkość nie jest tożsama z fachowością :-)

To wszystko powyżej … :-) … wymusiło na mnie następujące zmiany edytorskie:

Polowanie na FryChopa będzie zachowane pod adresem frychop.wordpress.com,
natomiast,
MORSKOŚCI! będzie zarchiwizowane* pod adresem morskosci.wordpress.com.


Kontynuację MORSKOŚCI! będę prowadził pod zmienioną nazwą: MORSKOŚCI!!, na nowej platformie blogowej i pod nowym adresem morskości.pl (www.morskosci.pl).

Zapraszam do dalszego sympatyzowania z blogiem :-)

Wacław Sałaban, 01.04.2019 r.

w obu przypadkach dołożę starań aby, po transferze danych, zdjęcia w treści wpisów były we właściwych miejscach, zamieszczone linki (wewnątrz-blogowe i zewnętrzne) nie zanikły i były właściwymi odnośnikami. Będę też starał się przenieść oraz wyedytować komentarze pod wpisami, wbrew dotychczasowemu administratorowi znikającej platformy blogowej. Niestety, nie obiecuję naprawy graficznej układu pokiereszowanych wpisów w wyniku zamiany dotychczasowego szablonu na przypadkowy motyw. To byłby ogrom pracy o wymiarze kilku miesięcy:
- Polowanie na FryChopa to 401 wpisów, około 2000 zdjęć (ok. 215 MB) i 51 komentarzy.
- MORSKOŚCI! to 710 wpisów, około 2650 zdjęć (ok. 235 MB) oraz 615 komentarzy.
7 samodzielnych stron - zestawień o wartości historycznej: kontrakty / dostawy / ładunki (Świnoujście, Kłajpeda, Sabetta, Q-Flex/Europa), zostało w całości przeniesione do nowej edycji MORSKOŚCI!!


Poprzedzające 9 wpisów (od 10.03.2019 r.) zostało opublikowane równocześnie
na MORSKOŚCI! i MORSKOŚCI!! tworząc kontynuację na zakładkę :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,