piątek, 4 marca 2022

Pan Europe tym razem z Bonny

Pan Europe dowiezie 4 dostawę w marcu (↓) dla Terminalu Świnoujście z ETA 23.03. - ładunek wytwórczo nigeryjski z Bonny (3-ci historycznie). Pan Europe po załadunku wypłynął 01.03. ale z małym zanurzeniem 10,9 m. Przypomnę, w debiucie [144.] miał zanurzenie 11,4 m.

Takiego PROTOKOŁU nie było - były z 3 zapowiedziami.

Pan Europe zaprezentowałem w zapowiedzi jego debiutu Pan Europe z ETA 29.11.2021 roku. Tu przypomnę, że pływa w stałym i długoletnim czarterze Shell. W przypadku obecnej dostawy (Bonny +Shell) nie ma tylu niejednoznaczności, co w przypadku Pan Europe z ładunkiem z Sabine Pass.
Po tamtej dostawie nadal nie jest opublikowana wielkość ładunku - jedyny taki przypadek, poza dwoma dostawami rozruchowymi [1.] i [2.]. Drugim wyróżnikiem tego zawinięcia było nietypowe „zachowanie” kamery internetowej > Wpływający Pan Europe.

Czy marzec 2022 będzie pierwszym miesiącem w historii z 5 dostawami odebranymi przez Terminal Świnoujście? Jest taka szansa. Ale jeśli piątej nie będzie, to i tak będzie szczególnym, w którym nasz import LNG zdominuje eksport ...nigeryjskiego LNG z Bonny! [GasLog Gladstone + Pan Europe]

Wacław Sałaban, marzec 2022 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,