czwartek, 3 marca 2022

GasLog Gladstone przed Marvel Kite

W marcu 2022 roku następuje zagęszczenie dostaw do Terminalu Świnoujście, z identycznych powodów, jak dryfowanie po Bałtyku Południowo-Wsch. i Centralnym 2-ch LNGC ze „strategicznym” zapasem LNG dla obwodu kaliningradzkiego*.

Pomiędzy zawinięciami Al Huwaila ETA 03.03. (z Ras Laffan) i Marvel Kite ETA16.03. (z Hackberry), przypłynie GasLog Gladstone ETA(Szczecin!) 10.03. z nigeryjskim (wytwórczo!) ładunkiem z Bonny.

Czy będzie 4 ładunek w marcu? Może Al Safliya? Płynie do Europy z Ras Laffan jako jedyny Q-Flex wyekspediowany od połowy lutego!
Wg. Gromadź piękne chwile. My zajmiemy się gazem - stan napełnienia instalacji magazynowych wynosi 59% - dość dużo na obecną porę roku i odbiór w ostatnich dniach jest raczej niski. W innych danych operacyjno-magazynowych, od 21(!).02. nie ma związku pomiędzy intensywną regazyfikacją, a ilością gazu w zbiornikach LNG (tajne/poufne).

*****  ***

GasLog Gladstone pływa w długoterminowym czarterze Shell i poprzednią dowózkę zrealizował do FSRU - LNG Croatia (wyspa Krk) z Elba-Savannah. Jest typowym LNGC o poj. nom. 174 000 m3, ze stoczni SHI (03/2019) i identyczny jak płynący do Świnoujścia (ETA 16.03.) Marvel Kite (01/2019) - ich nr. stoczniowe/budowy: GG/2131 i MK/2150. Pewnie spotkają się w okolicy Skagen.

Ale mimo tego samego dnia nadania nazw (z GasLog Warsaw), nie są jednostkami bliźniaczymi, są siostrzanymi.
Poj. nom. 174 i 180 tys.m3; system izolacji Mark III i Mark III Flex+.

GasLog Gladstone będzie 7 jednostką GasLog Ltd goszczącą w Świnoujściu, spośród 36 LNGC tego podmiotu. W kolejności zawinięć: GasLog Hong Kong; GasLog Greece; GasLog Warsaw; Methane Lydon Volney; GasLog Windsor; Methane Heather Sally - więcej szczegółów o nich
(nr dostawy/kiedy/skąd/wielkość ładunku/+ew.inne) jest w [2. Dostawy LNG…] lub [2.1. Dostawy spotowe…].

Wacław Sałaban, marzec 2022 roku.

* Opis zlotu na Bałtyk tej flotylli jest zawarty we wpisach wraz z aktualizacjami (narastało i COŚ sugerowało!):
                             Marshal Vasilevskiy     /     Energy Integrity     /     Velikiy Novgorod

 

Po tygodniu wojny na Ukrainie:

Czy ktoś może zasygnalizować kurduplowi, że u nas nie ostrzeliwują, nie bombardują
 i może wyjść ze schronu, a potem u siebie spać do południa jak 13 grudnia 1981 roku?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,