czwartek, 17 lutego 2022

Al Huwaila na początku marca

Potwierdziło się 5 zawinięcie Al Huwaila do Świnoujścia jako 3 dostawa katarska w I kw. 2022 roku, ETA 03.03.-prawdopodobna data wpłynięcia do gazoportu, nie na redę. Katarski ładunek na początku marca. Czy w III będzie 2-gi z Ras Laffan? Jest szansa.

Wszystkie szczegóły wyróżniające podtyp Q-Flex/SHI.

Swoim 5 wpłynięciem na Bałtyk dołączy do 1/3 floty Q-Flex najczęściej goszczących w Świnoujściu. Przypłynięcie Al Huwaila zwiastuje możliwość kolejnego dużego (rekordowego) ładunku. Dotychczas w swoich zawinięciach dowoził: w 2018 roku - [11.]/1418 GWh; [24.]/1413, w 2020 - [105.]/1424; w 2021 - [129.]/1425 GWh. Ostatnie 2 dostawy, to 6. i 5. wielkościowo w historii Terminalu Świnoujście. Z trzecim rozładunkiem Al Huwaila jest związany pewien czasowy rekord terminalowy - opisany w: „Al Huwaila po raz czwarty - zapowiedź”. Na koncie tego Q-Flex jest też rozjechana/zatopiona pława farwaterowa N-2 (+*) w debiucie. Tu ujęcia na 2,5h przed.

Będzie to dostawa [154.], 97. katarska i 6/3 ogółem/katarska w 2022 roku.
TRWA odliczanie, na który Q-Flex popadnie SETKA w IV-V!

Wacław Sałaban, luty 2022 roku.

*natomiast moja osobista (subiektywna) ocena (wypadku i postępowania PKBWM) jest przedstawiona obszernie we wpisie: „Regina R - Raport PKBWM”. Niech tytuł nie myli, akapity (6) w odniesieniu do wypadku Al Huwaila wyróżnione są niebieską czcionką. Natomiast w skrócie jest w [*] - „Trzecie zawinięcie Al Huwaila”.

Czytaj poziomo lub … pionowo!5 komentarzy:

 1. Na Bałtyk wpłynął kolejny gazowiec z ładunkiem z FLNG Hilli Episeyo. Nazywa się VELIKIY NOVGOROD co jasno wskazuje na właściciela. Zaczyna się coś dziać wokół LNG w Obwodzie Kaliningradzkim. ENERGY INTEGRITY dalej kręci się po Bałtyku, ale teraz zawędrował na północ, w okolice Łotwy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wypatrzenie i wskazanie tego LNGC. Umieściłem go w obserwowanej flocie, tak jak Energy Integrity, który zmienia obszar wyczekiwania w zależności od toru wędrówki kolejnego niżu/orkanu przez Bałtyk.
   Czyli będą 2 pływające magazyny LNG dla FSRU Marshal Vasilevskiy.
   Czy to jest związane z wojną na Ukrainie?

   Usuń
 2. Dyspozytor: Kapit WSA Al Ghashamiya lng 93901 s-zb R spodz.03.03. godz.06.00 ktoś mi to chociaż spróbuje wyjaśnić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne. Chodzi o moment wypłynięcie z Ras Laffan po załadunku.
   Dzisiaj Al Ghashamiya przeszedł Kanał Sueski N → S. Zdąży.
   Na jakim "kanale" to info?

   Usuń
  2. http://www.dyspozytor.port.szczecin.pl/

   Usuń

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,