piątek, 20 listopada 2020

LNG Abalamabie i LNG Alliance

To kolejne metanowce uchwycone na zdjęciach z pokładu STS Fryderyk Chopin, żeglującego z Neapolu na Zachód. Dziękuję!

Zdjęcia ze spotkania brygu z LNG Abalamabie przy wybrzeżu Maroka, w odległości 60 Mm na NW od Casablanki, w dniu 14.11. o h1150 [pozycja 34o10’N; 008o43’W]. Doganiany bryg był w drodze do Las Palmas, doganiający metanowiec płynął pod balastem z tureckiego terminalu Marmara do Bonny. LNG Abalamabie to typowy wyrobnik (SHI 2016, 175tys.m3, Bonny Gas Transport), stale uwiązany do terminalu Bonny.Całkowicie inny charakter marszrut realizuje LNG Alliance - to typowy tramp. Spotkany przez bryg na redzie Las Palmas. Oba statki w tym samym czasie (rano 18.11.) dopływały na redę, STS F.Chopin z północy, LNG Alliance od południa.

LNG Alliance zawinął na redę przy Gran Canaria, w celu bunkrowania po trawersowaniu Afryki, w drodze pod balastem z Kuwejtu (17-18.10.), dokąd zawiózł ładunek jamalskiego LNG z belgijskiego Zeebrugge (24-27.09.). Poprzedzającą dostawę zrealizował pomiędzy Melkøya a Barceloną - był to drugi przedostatni załadunek przed pożarem w norweskim terminalu  Melkøya.
LNG Alliance to ex-Gaselys (do 2019) ze stoczni Chantiers de l'Atlantique (III 2007), 154 tyś.m3. Jest to ostatni metanowiec wybudowany w francuskiej i europejskiej stoczni. Ta jednostka pojawiała się na blogu, zawsze w kontekście swoich niestandardowych podróży - dowózek.

Wacław Sałaban, listopad 2020 roku.

Zapamiętajmy:

Jaki, Kaleta, Kowalski, Woś, Wójcik, Ziobro i schowani, Kanthak, Ozdoba, Sak, Warchoł, …
- w szeregu alfabetycznym, gdyż poczynając od ZERA, intelektualna kolejność jest nie do ustalenia!

***** ***

Szczęść Boże wybrzmiałe z sejmowej mównicy i wyplute z nie osłoniętego ryja Brauna odbyło się w ramach wzajemnego …poszanowania. Chamie, wdziej maseczkę i W*P**R**L*J.

***** ***

Poseł Kołakowski wraz z posłami Kaczyńskim i Terleckim założyli koło poselskie, w którym tzw. zwykły poseł ma 3 głosy. Koło rozważa ewentualne przyjęcie Ardanowskiego w swoje szeregi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,