środa, 5 kwietnia 2023

NIE chcem ALE muszem + chcem BO muszem!

Po ponad miesiącu od urzeczywistnienia stwierdzenia skierowanego przez polityka do suwerena: Spieprzaj dziadu (słowa „patrona” Terminalu Świnoujście i metanowca wyczarterowanego przez ORLEN-ik 0-bajka), lokalna władza się zorientowała (precyzyjnie: jej pionki!) o miejscowych konsekwencjach* prawa zafundowanego przez władzę centralną - dotyczy noweli ustawy o bezpieczeństwie morskim! ***** ***

NIE chcem ALE muszem (SG+ABW)”, to stanowisko włodarza pomorza zachodniego, działającego w oparciu o wytyczne, tzn. firmującego swoim nazwiskiem ewentualne wprowadzanie zakazów i nic więcej nie mającego do gadania.
+
Chcem BO muszem”, to stanowisko ZASKOCZONEJ(?) prezydentury samorządowej w ujściu Świny, w odniesieniu do nieograniczania dostępu do miejsc turystycznych ewentualnie objętych rewirem Spieprzaj dziadu.

Wacław Sałaban, kwiecień 2023 roku

PS Użyte WYPIE*DALAĆ jest uniwersalniejsze, gdyż ma odniesienie do suwerena lub …od suwerena! Oraz jest gremialnie zrozumiałe! Natomiast, Spieprzaj dziadu dla pisiorów ma wyłącznie znaczenie odejdź, dla pozostałych zawiera pejoratywne określenie ty dziadu!

* szczegóły w PS „Komuś się wyrwało!”.

Kowalski!
Prezydent Ukrainy do pałacu pAD przyjechał niemieckim AUDI!!!
Wina TUSKA!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,