wtorek, 9 czerwca 2020

Powtórne przybycie Al Oraiq i zapowiedź Al Khattiya [98.]

Nie śledziłem ponownego zawinięcia Al Oraiq (podobnie jak debiutu) - odbyło się planowo i typowo. Ale 97. dostawa ogółem, zarazem 65. katarska i 19. w 2020 roku, wyróżniła się swoją wielkością - jest drugą najmniejszą dostarczoną przez jednostkę Q-Flex. Tylko 1368 GWh, ok. 205,5 tys.m3 LNG.


[autor uchwyceń Sylvan91]
- - -

Uprzednio, przed drugim zawinięciem Al Oraiq, wspominałem o jego 3 dobowym opóźnieniu wpłynięcia będącego zarazem debiutem. Będącym największa obsuwą terminową dostawy w historii Terminala Świnoujście. Teraz kolejnym Q-Flex, będącym w drodze do Gazoportu Świnoujście (z ETA 17.06.), będzie Al Khattiya, też „po przejściach” w świnoujskim debiucie - opóźnione wypłynięcie po typowym rozładunku o prawie dwie doby. Przyczyną też były trudne warunki meteorologiczne. Była to [29.] dostawa, w pierwszej dekadzie kwietnia 2018. Zarazem odbył się wtedy mój debiut fotograficzny w gazoporcie :-)

10.04.2018 r. - po rozładunku w oczekiwaniu na wypłynięcie.

Dla Al Khattiya będzie to czwarty pobyt w polskim gazoporcie. Tym samym dołączy do grupy ośmiu  metanowców, częstych gości w Zatoce Pomorskiej (>3 zawinięcia).

Zacieśnia się okres zawinięcia jubileuszowej dostawy do Świnoujścia - jest to przełom VI/VII :-)
Czyli na 4 lipca? Czyżby GasLog Warsaw z przemalowaną rufą? Georgette Mosbacher?

Wacław Sałaban, czerwiec 2020 roku.

PS Ad 1. 66 ładunków Q-Flex. Ad 2. Rozładunek nawet 90 dostaw po 1050 GWh jest realny na styk - zawinięcie co 4 doby z czasem 36h pobytu w gazoporcie.


Jest więcej ludzi dobrej woli, niż z dojącej „dobrej zmiany”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,