piątek, 9 kwietnia 2021

MOL FSRU Challenger i LNG Croatia

Po ponad 2 latach cumowania przy tureckim Dörtyol, 01.04. 15-ty największy i najmłodszy wśród nich metanowiec (zarazem największy FSRU), MOL FSRU Challenger, odpłynął do Malty na dobowy postój (05/06.04.) i do Algeciras (ETA 09/10.04.). Prawdopodobnie jest to początek transferu tego FSRU do Hongkongu (nie, nie do Gdańska!!!) na stałe, docelowe, wieloletnie bazowanie.


W trakcie czasowego czarteru przez Turcję, MOL FSRU Challenger, wśród wielu, odebrał 6 ładunków dowiezionych jednostkami klasy Q-Flex, a jest to dość szczególne z uwagi na fakt, że jest to jedyny na Świecie FSRU mogący bezpośrednio odebrać całościowo dostawę z Q-Flex.
Pierwszym cumującym do burty największego FSRU był Al Sadd (02.01.2019), kolejnymi też w 2019 roku były: Al Kharsaah (17.07.), Al Shamal (15.08.) i (22.11.), Fraiha (14.12.) oraz Al Ghashamiya (28.12.). W 2020 roku nie było katarskich dostaw jednostkami Q-Flex - eksport amerykański wyparł katarski. Natomiast transferu Q-Max → FSRU/Q-Max jeszcze nie było.

***** ***

09.04. British Contributor, z ładunkiem z Freeport, przycumował do chorwackiego FSRU LNG Croatia, bazującego przy Omišalj (wyspa Krk). Była to już 4 dostawa - regularnie ładunek co miesiąc.

Wacław Sałaban, kwiecień 2021 roku.

Krystyna Pawłowicz
- była członkini Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, 14.04. ukończy 69 lat

Po jej komentarzu o tożsamości płciowej 10-letniego dziecka:
ile to trzeba mieć w sobie skurwysyństwa publikując tak drażliwe dane …
- a swoje przepraszam, wsadź sobie we własną obszerną dupę.

staropanieństwo jest też mniejszością społeczną,
identycznie jak mańkuctwo prezydenckie!

 
Lichogest innej niewiasty z ***** ***.


2 komentarze:

  1. Tymczasem MOL FSRU Challenger wybrał się z Gibraltaru, przez Atlantyk do Sabine Pass. Raczej później z Kanału Panamskiego nie skorzysta. Może teraz będzie udawał trampa?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, obserwuję go. Też szykuje się pierwszy załadunek Q-Max w amerykańskim terminalu i chyba pierwszy (???) poza Ras Laffan.

      Usuń

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,