czwartek, 6 października 2022

Tembek po raz 5

Tembek zawinął z ponad dobowym opóźnieniem spowodowanym silnym wiatrem w Zat. Pomorskiej. Owa doba była uzasadniona, ale zamiast porannego było wpłynięcie popołudniowe (h1345, 04.10.). Łączne opóźnienie wyniosło 29h. Z uwagi na spory czas do kolejnej dostawy, spóźnienie to nie ma znaczenia. Natomiast na początek opóźnionej 1-szej doby rozładunkowej, zapas LNG w zbiornikach lądowych spadł <300 GWh i osiągnął 21 najniższy poziom w historii terminalu (spośród 25 dób <300 GWh -granica górna stanów niskich). Objętościowo, tuż przed rozpoczęciem rozładunku, tj. w ½ doby terminalowej 04.10., było <12% napełnienia obu zbiorników lądowych.


Powyższe ubóstwo ujęć na przypłynięciu, wpłynięciu i wypłynięciu było spowodowane inną zajętością lub porą nocną,
ale zrekompensowało przepływanie Wielkiego Bełtu ↓ w drodze powrotnej! + Momenty ujęć i oświetlenie!


Tembek wypłynął porą nocną, o h2005, po ponad 30h pobytu w gazoporcie i po rozładunku w 2-ch dobach terminalowych, po ½ dostawy. Dostarczył tylko 1407 GWh - jest to 3 najmniejszy ładunek (<1410) dowieziony przez Q-Flex/HHI. Oba mniejsze dowiózł Al Utouriya 1401 i 1402 GWh.
Małość ładunku Tembek nie ma znaczenia dla zapowiadanych w kolejnych dostawach przekroczeń 15 mln ton LNG i 35 mln m3 LNG.

Statystycznie:
dostawa [189.], 41 tegoroczna ogółem i 1-sza październikowa z min 4-ch (może 6?) w tym miesiącu. Zarazem 107 katarska ogółem, 13 tegoroczna z Ras Laffan i pierwsza z 2-ch w październiku (Al Rekayyat ETA 20.10.) - trwa nadrabianie tegorocznych zaległości w ładunkach z Kataru powstałych w II kw. Przewiduję, że rok 2022 zamknie się typowo 18-ma ładunkami z Zatoki Perskiej - jeszcze po 2 dostawy w XI-XII.

Wacław Sałaban, październik 2022 roku.

Prowincjonalna konferencyjna aktywność kurdupla w ścisłym pisiorskim gronie, ma na celu wyłącznie zachowanie prezesury i partyjnej władzy po nadciągającej sromotnej porażce wyborczej!
Natomiast odsunięcie wyborów samorządowych na później, ma na celu poprawę perspektywy wyniku dla pisiorskiego sortu, w efekcie ich mobilizacji po przegranych sromotnie wyborach parlamentarnych.

*****  ***

Zmienię swoje stałe decyzje wyborcze, na ewentualnie inną opozycyjną partię polityczną,
która w swoim programie wyborczym i powyborczym, będzie kontynuować: *****  ***  =

pokonać (w wyborach) + rozliczyć (osobowo) + zdelegalizować
(wraz z konfiskatą wszelkiego majątku partyjnego pis).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,