niedziela, 6 października 2019

Polskie żeglarstwo morskie stało się …płytkie!

Nie ma nawet stopy wody …pod kilem - mierzone wraz z mułem i …sinicą!

Dariusz Nazarewski:
„Dziś [05.10.2019 o 11:32] mamy taka nieprzyjemną sytuację. Braliśmy udział w regatach o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskie na Albatrosie 4.30. W czasie wyścigu gdy byliśmy na prawym halsie staranowała nas Delphia myślę że 45 albo 47. W zasadzie przeszliśmy mu już przed dziobem ale on zamiast jeszcze odpaść wyostrzył i przywalił na w sam środek łódki. miażdżąc burtę pokład i kawałek dna. Wywrócił nas i obaj ze sternikiem znaleźliśmy sie w wodzie pod grotem. Zanim wypłynęliśmy na powierzchnie Delphia była już kilkadziesiąt metrów dalej i nawet NIKT NIE ZAPYTAŁ SIĘ CZY NIC NIKOMU SIĘ NIE STAŁO i popłynęła sobie dalej. To nie był jacht biorący udział w regatach. A być może żyjemy tylko dlatego że Albatros ma kilka niezależnych komór wypornościowych i nie zatonął. Zachodzę tylko w głowę jak można być takim parszywym gnojem żeby przejechać inną łódkę na morzu przy silnym wietrze i fali 1,5m i nie udzielić pomocy tylko uciec. Jakim trzeba być palantem i tchórzem, a może kapitan i załoga byli ostro nawaleni. Ja tego nie odpuszczę i użyje wszelkich możliwych sposobów żeby namierzyć tego gnoja i postawić go przed sądem za spowodowanie wypadku na morzu i ucieczce z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy. Daje Wam ( całej załodze ) tydzień na zgłoszenie się. W przeciwnym razie zgłoszę sprawę do prokuratora. Nie ma nie wiadomo ile jachtów typu Delphia a jeszcze niej zawijało dziś do portów w Polsce. Mamy tez ślady żelkotu na naszym jachcie więc da się ustalić sprawcę..”

Jarosław Kukliński, komandor Yacht Klubu Stal Gdynia [6 października 2019, godz. 10:00]:
„…Mimo tak silnego wiatru, pogoda pasowała. Wystartowały również łódki mieczowe. Wszyscy dopłynęli do mety. Dlatego 68. edycję Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej uważa, za bardzo udaną.”

Wacław Sałaban, październik 2019 r.


Intelektualna wypowiedź wicepremiera,
ministra kultury i dziedzictwa narodowego, 
profesora Piotra Glińskiego (cytat):


„Wyście…” – i …wystarczy cytatu !!!

2 komentarze:

  1. Żeglarstwo jest takie , jak ludzie którzy je uprawiają.....

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba muszę wypić kawę, bo jakoś to zakręcone dziwnie. Jedni piszą, że ich rozjechali i nikt im nie pomógł /startowało 90 jednostek+obstawa?/, sprawcy nieznani:(. Organizator ogłasza pełen sukces i żadnych problemów nie widzi i jeszcze ten buc z paluchem. Tylko komu on ten paluch chce włożyć, bo mniemam, że w czyjeś dupsko :).

    OdpowiedzUsuń

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,