niedziela, 13 października 2019

Do czytania po wrzuceniu do urny karty do głosowania

Jeśli tego jeszcze nie zrobiła(e)ś, to przerwij lekturę i zagłosuj, wpis ów tekst nie zniknie - poczeka!

W dawnych czasach, gdy jacht kabinowy na Mazurach był sensacją, a głównie pływały Omegi wyposażone w tropik lub namiot oraz ruszt na ognisko i wór ziemniaków w forpiku, pływała Omega o nazwie KAWAŁEK CH … (pisownia oryginalna). Śmieszył mnie wtedy rechot lub oburzenie, zależne od wieku komentującego nazwę żeglarza. W owej nazwie nie chodziło o kawałek …wacka, a kawałek …CHATY! Nazwa była logiczna! Czy nazwa jachtu może być …bolesna?
Obecnie oczekuję jachtu o nazwie MASTURBACJA z żaglami w kolorze stosownej …tęczy! :-)

W owych czasach, gdy na mazurskich jeziorach na widok żagla w oddali zmieniało się kurs w jego kierunku, aby pozdrowienie uniesioną ręką było widoczne, wtedy bardzo popularne były jednostki o nazwach Dar…(czegoś/kogoś tam) - głównie jednostki morskie. Ja ceniłem/cenię 3 Dary: fregatę Dar Pomorza, kecza Dar Przemyśla (nie istnieje po osadzeniu na kubańskiej rafie) i mazurską kabinówkę Dar Teściowej (los jej nie jest mi znany) - za koncept! :-)

Smucą mnie nazwy jachtów złożone z dwóch członów: Nazwa Firmy Armatorskiej + Liczba (arabska lub rzymska). Natomiast oczekuję jachtów o nazwach: 500+, 300+, 4000zł, 13-emerytura, 14-emerytura, PIT17% itd. Czy będą kolejne możliwości? Takie nazwy jachtów będą świadczyć o źródle ich …sfinansowania. :-)
Na razie jest widoczna smutna korelacja pomiędzy 500+, a liczbą utonięć w rzekach, jeziorach, sadzawkach i w morzu przy plaży. Wrzaskliwym oponentom sugeruję porównać daty zaistnienia i gwałtownego wzrostu.

Czy pasek z wynikami wyborów nie będzie za ciężki?

Czy zagłosowała(e)ś WŁAŚCIWIE? Jeśli nie masz pewności, to zajrzyj tu za kilka dni.

Wacław Sałaban, 13.10.2019 r.

PS Ja z siedziby mojej obwodowej komisji wyborczej [51] wyszedłem z …PIĘTNEM! [szyderczy uśmiech!]


NieJaki Duda będzie na głos czytał książki Tokarczuk nieJakiemu Glińskiemu!

1 komentarz:

  1. A ja proponuję ultraluksusowy jacht: "Dar Bezdomnego" :)

    OdpowiedzUsuń

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,