sobota, 25 maja 2024

Obecna zajętość „naszych” XY Knutsen OAS - cz. 2

[cz. 1]   +   [zestawienie dokonań dla bezpieczeństwa narodowego]

Mija ½ roku (od połowy XII-2023) w tracie którego żaden z 4-ch „naszych” metanowców XY Knutsen OAS - pływających dla bezpieczeństwa narodowego, nie zawijał do Świnoujścia oraz nie wpływał na Bałtyk. Co, skąd/dokąd zrealizowały lub realizują jest w zestawieniu ↑.
W tych realizacjach do: Polska - reszta Świata jest 8 : 21. Dla bezpieczeństwa narodowego!

Kiedy się to zmieni? Może w IV kw. 2024. Gdy jedyny nasz kontrakt na import LNG w formule FOB, za sprawą zaprzestania rolowania stałych - długoterminowych klientów przez Venture Global, wejdzie do realizacji po 7-miu kwartałach opóźnienia, tj. od 01.01.2023 roku.

Budowa i sukcesywne przekazywanie do eksploatacji zamówionych metanowców pod nasz czarter, do realizacji kontraktów w formule FOB, opiewających na 1,5 i 4 mln ton LNG rocznie, a zawartych z Venture Global, sugerowało nudną obserwację ich dowózek z Calcasieu Pass i w przyszłości z Plaquemines, do Świnoujścia i ewentualnie do Kłajpedy + sporadyczne odsprzedaże.
Nudnie jak rozciągnięte powyżej zdanie ↑.Tymczasem ich marszruty stały się … światowymi dowózkami.

Oto teraźniejsze realizacje:

jest duże prawdopodobieństwo, że w okolicy 12.06., przy Przylądku Igielnym spotkają się 2 „nasze” LNGC płynące na kontrkursach podczas opływania Afryki od S:
z W na E (na DW) - LK Knutsen OAS w trakcie realizacji dostawy z Sabine Pass (załadunek 22-24.05.) do Mab Tapud - Tajlandia ETA 01.07.,oraz z E na W (z DW) - SB Knutsen OAS powracający z Hosan - Południowa Korea (17-18.05.) po realizacji dostawy z Sabine Pass (załadunek 04-05.04.).

Natomiast kolejne 2 „nasze” realizują debiuty (w odniesieniu do CAŁEJ „naszej” floty) dla bezpieczeństwa narodowego: IL Knutsen OAS realizuje dostawę z Freeport (23-24.05.) do Escobar - Argentyna ETA 09.06., a GG Knutsen OAS popłynął na załadunek do Bonny - Nigeria ETA 25.05. Dokąd po załadunku?

W 1-szej dekadzie VI min 3 z 4-ch „naszych”, dla bezpieczeństwa narodowego będą na półkuli … południowej!
Aktualizacja: wszystkie 4 dla BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO będą na półkuli południowej!

Wacław Sałaban, maj 2024 roku.

1 komentarz:

  1. Jeśli GG KOAS zada w AIS 14.06. bez destynacji to będzie to prawdopodobnie Świnoujście

    OdpowiedzUsuń

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,