sobota, 27 lipca 2019

Inauguracja kontraktu z Cheniere i debiut Oak Spirit

Zasadnicza część wpisu jest BiznesAlert.pl >>> Debiut w Świnoujściu.

Aktualizacja 31.03.2021 r.: Przepraszam za pisanie dla i linkowanie do BiznesAlert.

Tutaj uzupełniające informacje okołodebiutowe :-)

Kolejne zmiany ETA i momentu przekazania pilota na pokład Oak Spirit (wg. danych ze Stacji Pilotowej) następujące wraz ze zbliżaniem się metanowca [początkowo deklarowano poranek (typowo) 26.07., po zmianie na 25.07. określono h1000, a następnie h1500], były powodowane imprezką - eventem plażowym zrealizowanym 26.07.  Metanowiec, mimo tych przyśpieszeń, zdążył - od przejścia Pentland Firth płynąc ze stałą prędkością 18-19 węzłów.
Od wypłynięcia z Sabine Pass (11.07. o h1800 CEST) do zawinięcia do Świnoujścia (25.07. o h1730), te 14 dób wypełniła żegluga i 3/4 doby (łącznie) kotwiczenia pod Skagen i na Zatoce Pomorskiej (12,5+5,5h). Kolejną, 15-tą dobę zajął rozładunek. Dalej będę obserwował powrót Oak Spirit na Zatokę Meksykańską.
Poniżej po dwa trafione zoomy z wejścia (25.07. h1733) i wyjścia (26.07. h2037) metanowca.
  
* * *


Trzy FSRU na Bałtyku (24.07.2019 h1000):
- INDEPENDENCE konsekwentnie regazyfikuje w Kłajpedzie.
- MARSHAL VASILEVSKIY konsekwentnie kotwiczy bezcelowo od momentu przypłynięcia na Bałtyk. Teraz przebazował się z redy Kaliningradu na redę Skagen. W celu bunkrowania? Chichotem będzie, gdy zostanie wyczarterowany przez PGNiG i postawiony w Zatoce Gdańskiej jako FSRU. Podobno została podjęta decyzja, ale nie poinformowano jaka? Biznesowa? Ekonomiczna? Polityczna? A może wszechpolska?
- NEPTUNE czasowo oddelegowany do roli wozigazu, po rozładunku w Kłajpedzie powraca do norweskiego Melkøya.

Czwarty metanowiec OAK SPIRIT płynie do Świnoujścia z pierwszą dostawą w ramach długoterminowego kontraktu z Cheniere.

W międzyczasie wyjaśniło się który metanowiec i skąd wiezie kolejny ładunek, ale o tym niebawem.
Niecierpliwi doszukają się tych informacji na blogu :-)

Wacław Sałaban, lipiec 2019 r.

PS Prawdopodobnie za sprawą upału event plażowy w gazoporcie odbył się bez trzech panów pre… . W ich imieniu listy odczytali giermkowie panów pre…, pre… i pre… . Czwarty list, za ministra zajętego prądem, również przeczytał kolejny przyd… . Natomiast brak panów pre… spowodował nieobecność (mimo zapowiedzi) pani amb… . Podsumowując, spiekota czasami ma pozytywny efekt :-)
Dwa maszty flagowe za rufą metanowca były wbite w piasek na skraju plaży. Namiot też postawiono. Badziewny event się odbył, politruki nie dopisały, hucpa polityczna była na miernym poziomie. Ufff … .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,