czwartek, 26 grudnia 2019

Wozi się! BW Pavilion Leeara i Arctic Discoverer

W ubiegłym roku zapowiadano odbiór minimum 28 ładunków w 2019 roku, a będzie odebranych 31, w tym był jeden częściowy tj. 2/5 pojemności dowożącego metanowca Arctic Aurora. Natomiast na rok 2020 zapowiadane jest 39 dostaw.
Czyżby nasz import LNG w 2020 roku miał zainaugurować ładunek z Cove Point, dowieziony metanowcem BW Pavilion Leeara? Stacja Pilotów zapowiada jego zawinięcie w dniu 07.01.2020 r.

BW Pavilion Leeara, rok oddania 2015, stocznia HHI, pojemność 162 tys.m3.
Zdjęcia ukazują zbliżający się przegląd klasowy w 2020 roku i potrzebny mały remoncik wizerunkowy :-) 

Obecnie, po rozładunku w Sagunto (08-09.12.) dostawy z Corpus Christi (zdjęcie powyżej ↑), BW Pavilion Leeara podąża do Cove Point na załadunek dostawy do Świnoujścia. Będzie to trzeci ładunek do świnoujskiego gazoportu z tego terminala eksportowego – poprzednie to [46.] i [61.].
Tradycyjnie, znamy wytwórcę (skąd), znamy dowożącego (czym), nie wiemy kto jest sprzedającym i …kupującym.

W momencie gdy BW Pavilion Leeara był w połowie trawersowania Atlantyku po ładunek, tj. 24-25.12., z norweskiego terminala na wyspie Melkoya, z ładunkiem, wypłynął Arctic Discoverer, z przeznaczeniem do …Cove Point! ETA 04.01.2020. Za kilka dni oba metanowce (pod ładunkiem), będą się mijać na kontrkursach na środku Północnego Atlantyku. WOZI SIĘ!

Wacław Sałaban, koniec grudnia 2019 roku.

PS We Wrocławiu przez kilka godzin była mżawka! To moja ukochana forma opadu, która zaczyna mnie uwierać w 4 dobie trwania. :-)
Mżawka, zwana też kapuśniaczkiem, to forma opadu atmosferycznego, rodzaj deszczu z drobnymi i gęsto padającymi kroplami, które nie zdążyły się rozrosnąć przed osiągnięciem powierzchni Ziemi. Pochodzi głównie z niskich chmur warstwowych. Jest to przypomnienie młodszemu pokoleniu, dla którego to zjawisko atmosferyczne jest …rzadkością.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,