poniedziałek, 10 czerwca 2019

MG Sparta - fotorelacja cz.1

Wypłynięcie metanowca Maran Gas Sparta, po rozładunku, stało się dla mnie pretekstem do odwiedzenia 08.06. świnoujskiego gazoportu.
W pierwszej części fotorelacji zamieszczam zdjęcia z ostatnich trzech godzin cumowania metanowca przed wypłynięciem w dniu 08.06.2019 roku o h1100.

Maran Gas Sparta jeszcze połączony z terminalem.

W trakcie rozłączania przyłączy.
   W asyście holowników.
Tuż przed oddaniem cum.
Tuż przed odcumowaniem.

Wacław Sałaban, czerwiec 2019 r.

„W samo południe” w Wielkim Gdańsku 04.06.2019 r.
proklamowano „Deklarację Wolności i Solidarności”.

W trzydziestą rocznicę narodzin wolnej Polski my, obywatele Rzeczpospolitej, pomni zła, jakim było zamordowanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, łączymy się w nadziei na odnowę życia publicznego w naszej Ojczyźnie.
Ciesząc się z Niepodległości odzyskanej w 1989 roku, składamy hołd tym wszystkim, którym ją zawdzięczamy, jak i tym, którzy zakotwiczyli nasz kraj w Unii Europejskiej.
Świadomi więzi łączących nas z Europą, opowiadamy się po stronie tradycji demokratycznych, wolnych od fanatyzmu narodowego czy wyznaniowego.
Dumni z Sierpnia 1980 roku, który zaczął się w Gdańsku, jak i wierni dokonaniom Solidarności pod przywództwem Lecha Wałęsy, nawiązujemy do tego dziedzictwa, by wartości, które nas jednoczyły, były na powrót urzeczywistniane.
Nadzieję na odnowę pokładamy w wolności, solidarności i samorządności, które uznajemy za fundamenty nowego początku.
Chcemy, aby wolni obywatele, równi w prawach i powinnościach, mogli nie tylko solidarnie wspierać jedni drugich, ale też samorządnie kształtować przyszłość zarówno lokalnych wspólnot, jak i całego kraju. Poszanowanie i upowszechnianie tych wartości będzie najlepszą praktyką polskiej demokracji i obywatelskości, a także rękojmią pomyślności Rzeczpospolitej, która jest wspólnym domem wszystkich obywateli.
Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści.
Chcemy sfery publicznej wolnej od kłamstwa.
Chcemy budować naszą wspólną przyszłość w duchu dialogu.
Chcemy lepszej polityki.

2 komentarze:

  1. Do tej pory tego nie praktykowano. Na zdjęciu 3 i 4 widać, że Maran Gas Sparta pobiera ładunek z holownika Centaur II. Czyżby skutek długotrwałego przebywania na redzie?

    OdpowiedzUsuń
  2. :-) mam zarchiwizowane zdjęcia - zbliżenia na których można na unoszonych paletach rozpoznać markę piwa i innych artykułów spożywczych dostarczonych holownikiem. Traktuję je jednak jako zbyt prywatne. Przeładunek był 1h przed planowanym odpłynięciem, które w ostatniej chwili opóźniono o 1,5h. Reklamacja zakupów?
    :-)

    OdpowiedzUsuń

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,