środa, 12 czerwca 2019

MG Sparta - fotorelacja cz.3

Różne uchwycone aparatem fotograficznym szczegóły i nietypowe ujęcia.

Jednostki łatwe do rozpoznania! :-)

Mieszanka bieli i czerwieni. Pod lewym salingiem (od lewej): „mam pilota na statku” oraz
ładuję, wyładowuję lub mam na statku towary niebezpieczne”. Pod prawym salingiem: „jestem na wodach RP”.Wacław Sałaban, czerwiec 2019 r.

PS Czy metanowiec COOL EXPLORER popłynie z amerykańskim LNG z Sabine Pass do Polski, w ramach inauguracji kontraktu długoterminowego z Cheniere Marketing International? COOL EXPLORER z marszu (rzadkość!) wpłynął dzisiaj do Sabine Pass o h1000 CEST (h0300 czasu lokalnego UTC-5). Jutro rano czasu lokalnego metanowiec będzie załadowany i gotowy do wypłynięcia. 
A kto jutro w celach medialnych/wyborczych ma odwiedzić terminal Sabine Pass? Może ta para odda cumy metanowcowi? :-)


„W samo południe” w Wielkim Gdańsku 04.06.2019 r.
proklamowano „Deklarację Wolności i Solidarności”.

W trzydziestą rocznicę narodzin wolnej Polski my, obywatele Rzeczpospolitej, pomni zła, jakim było zamordowanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, łączymy się w nadziei na odnowę życia publicznego w naszej Ojczyźnie.
Ciesząc się z Niepodległości odzyskanej w 1989 roku, składamy hołd tym wszystkim, którym ją zawdzięczamy, jak i tym, którzy zakotwiczyli nasz kraj w Unii Europejskiej.
Świadomi więzi łączących nas z Europą, opowiadamy się po stronie tradycji demokratycznych, wolnych od fanatyzmu narodowego czy wyznaniowego.
Dumni z Sierpnia 1980 roku, który zaczął się w Gdańsku, jak i wierni dokonaniom Solidarności pod przywództwem Lecha Wałęsy, nawiązujemy do tego dziedzictwa, by wartości, które nas jednoczyły, były na powrót urzeczywistniane.
Nadzieję na odnowę pokładamy w wolności, solidarności i samorządności, które uznajemy za fundamenty nowego początku.
Chcemy, aby wolni obywatele, równi w prawach i powinnościach, mogli nie tylko solidarnie wspierać jedni drugich, ale też samorządnie kształtować przyszłość zarówno lokalnych wspólnot, jak i całego kraju. Poszanowanie i upowszechnianie tych wartości będzie najlepszą praktyką polskiej demokracji i obywatelskości, a także rękojmią pomyślności Rzeczpospolitej, która jest wspólnym domem wszystkich obywateli.
Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści.
Chcemy sfery publicznej wolnej od kłamstwa.
Chcemy budować naszą wspólną przyszłość w duchu dialogu.
Chcemy lepszej polityki.

3 komentarze:

 1. Dodatkowe 1,5 mln ton rocznie więcej LNG od Venture Global w formule FOB (za https://www.wnp.pl/gazownictwo)

  OdpowiedzUsuń
 2. P.s. jeśli mielibyśmy wszystkie kontrakty odebrać u siebie a nie w innym porcie nawet przy rozbudowie Świnoujścia do 10 mld chyba braknie miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Grafika w "1. Kontrakty importowe LNG - PGNiG" od 3h jest uzupełniona-poprawiona. Jeszcze do poprawy są wyliczenia poniżej wykresu.
  Rozbudowa do 10 mld kubików po regazyfikacji + FSRU w Zatoce Gdańskiej (+4 mld)? Wtedy wszystko obsłużymy.

  OdpowiedzUsuń

szarmancko, szczerze, szczodrze, szeroko, szybko, szyderczo,